fbpx
Політика
Заступник голови НБУ виявилася причетною до розкрадання понад 2 мільярди грн

Обшук, який раніше був проведений у заступника голови Національного банку України Катерини Рожкової, пов’язаний як мінімум з двома незаконними банкрутствами. Також, крім МВС і СБУ, до справи залучені і правоохоронці Ізраїлю. Про це передає СВІТ .

Як повідомляється, слідчі МВС отримали санкцію на проведення обшуку за місцем проживання Катерини Рожкової. Слідчі дії були заплановані в рамках розслідування афери з виведенням коштів з банку «Михайлівський». Відомо, що в рамках розслідування цієї кримінальної виробництва правоохоронці вже провели обшук в офісі бізнесмена Бориса Кауфмана.

Зокрема, журналісти оприлюднили постанову Шевченківського райсуду м.Києва від 11 жовтня 2016 року, якою задоволено клопотання про проведення обшуку за місцем проживання Катерини Рожкової, а також інших фігурантів так званого «Михайлівського справи».

Як випливає з судового рішення, слідче управління МВС в м.Києві проводить розслідування за ознаками кримінальних злочинів, передбачених в ч. 5 ст. 191 (розтрата або привласнення майна в особливо великих розмірах за змовою групи осіб) і ст. 218-1 (доведення банку до неплатоспроможності) Кримінального кодексу України.

В рамках відкритого кримінального провадження слідчими було встановлено, що колишній глава правління банку «Михайлівський» Ігор Дорошенко вступив в попередню змову з головою наглядової ради «Platinum Bank» Григорієм Гуртовим, акціонерами банку Дмитром Зінковим і Борисом Кауфманом, а також з в.о. голови правління НБУ Катериною Рожкової, яка також є одним з акціонерів «Platinum Bank».

За версією правоохоронців, Ігор Дорошенко разом з вищепереліченими особами «розробив злочинний план з виведення активів банку« Михайлівський »шляхом розтрати і доведення його до неплатоспроможності». Крім того, в клопотанні слідчого вказується, що протягом лютого-травня 2016 року Ігор Дорошенко провів незаконні операції, спрямовані на виведення активів з банку, які призвели до неплатоспроможності банку і завдали збитків на суму понад 2 млрд грн.

Як стверджують джерела в МВС, в рамках цієї справи планується проведення обшуків і в приміщеннях Григорія Гуртового, Дмитра Зінкова і банку «Platinum Bank».

Читайте також:  Савченко знайшла привід посварити Порошенко і звернулася до нього на “ти”: з’явилося відео

Джерело.