fbpx
Політика
Замість АTО: Турчинов пропонує новий формат звільнення Донбасу

Антитeрoристичну операцію на Донбасі потрібно припинити та перейти до нового формату захисту від гібридної війни з РФ, впевнений секретар РНБО Олександр Турчинов. Про це він заявив в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

“Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки та переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АTО. У той же час потрібно відзначити, що антитeрoристична операція виконала дуже багато важливих завдань, – сказав Турчинов.

Разом із тим, він додав, що прийшов час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів вiйни, що їх застосовує Росія.

“Прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької та Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їх звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інші вшйськові формування проти гібридної фгресії з боку РФ, – підкреслив Турчинов.

За словами секретаря РНБО, потрібно створити постійно діючий у зоні протистояння Оперативний штаб із широкими повноваженнями, для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

Читайте також: «Кремль готується до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні», – Турчинов

Турчинов переконаний, що такий підхід “тільки посилить фундамент Мінських угод”.

” Уточнений законопроект Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей буде представлений президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради”, – додав він.

До слова, раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що вiйна на Донбасі закінчиться, коли вдасться взяти Москву.

Джерело.

Related Post

facebook