fbpx
Політика
Захист Януковича вимагає закрити справу про держзраду

В Оболонському райсуді Києва продовжився розгляд справи екс-президента Віктора Януковича по державній зраді, повідомляє Кореспондент .

Захист Януковича вважає, що суд повинен повернути в прокуратуру обвинувальний акт у справі про держзраду екс-президента України, після чого прокуратура повинна закрити дане виробництво.

“Прокуратура повинна виконати вимогу Кримінального процесуального кодексу і закрити це кримінальне виробництво після повернення їм обвинувального акта”, – сказав адвокат Віталій Сердюк на засіданні суду в п’ятницю.

Він аргументував це, зокрема, тим, що були порушені терміни проведення і продовження досудового слідства у цій справі і в зв’язку з цим обвинувальний акт у справі про держзраду не може розглядатися судом по суті.

У свою чергу прокурори Головної військової прокуратури виступили проти такої позиції адвоката і заявили, що слідство проводилося з дотриманням всіх необхідних процедур, і немає підстав для повернення обвинувального акта.

Адвокат також звернувся до суду з проханням допитати в рамках підготовчого засідання у справі про держзраду ряд свідків – співробітників Управління держохорони, які, за його словами, можуть розповісти про обставини замаху на Януковича в лютому 2014 року і підтвердити позицію сторони захисту про те, що екс -президент не може особисто брати участь в судовому засіданні на території України через загрозу його життю та відсутності гарантій щодо безпеки.

У відповідь на це головуючий суддя зазначив, що стадія заяви клопотань в підготовчому засіданні вже закінчена і в даному процесі суд не може розглядати питання про розслідування замаху на В.Януковича, якщо навіть таке мало місце.

Після цього суд запропонував адвокатам висловитися щодо можливості розгляду даної справи за спеціальною (заочною) процедурою.

Адвокати знову заявили, що вони виступають проти такого порядку розгляду справи про держзраду і наводять аргументи на підтвердження своєї позиції.

Також на засіданні захисники Януковича озвучили позицію щодо необхідності організації участі їх клієнта в засіданні шляхом відеоконференції, організованої в рамках процедури міжнародно-правової допомоги.