fbpx

За 5 місяців 2016 року держбюджет перевиконано на 12 млрд грн, – Насіров

За підсумками 5 місяців 2016 року показники доходів державного бюджету перевиконані на 12 млрд грн.

Про це заявив глава Державної фіскальної служби (ДФС)Роман Насіров в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

“На кінець травня дохідна частина бюджету виконана. Перевиконання – мільярдів 12”, – сказав він.

“Виконання дохідної частини бюджету залишається досить напруженим, особливо нас хвилює динаміка в другому півріччі”, – зазначив чиновник.

“Переважно йдеться про рентні платежі – на бурштин, на газ. Там є об’єктивні причини і проблеми: показники за цими статтями завищені. Ми це питання порушували і в кінці минулого року, коли готувався бюджет, і на початку цього. Очікування щодо видобутку не відповідають дійсності, а взяти ренту за недобутий газ неможливо. Але щодо всіх інших статей ситуація стабільна “, – пояснив глава ДФС.

Крім того, однією з причин не надто значного перевиконання надходжень Насіров бачить зміцнення гривні останніми місяцями: “У комплексі це добре, але з точки зору виконання дохідної частини бюджету погано – і щодо податкового напрямку, і особливо щодо митного, адже там надходження формуються переважно з доларової вартості, і в підсумку ми отримуємо не плюс, а мінус”.

Що стосується можливих джерел наповнення бюджету, то, за словами Насірова, ДФС “покладає надії” на збільшення митних зборів.

“Звичайно, ми говоримо про питання визначення митної вартості. Ми не говоримо про її підвищення або зниження – ми говоримо про те, що вартість товару повинна бути об’єктивно оцінена, вона повинна бути реальною. Тобто, якщо товар проходить через низькоподаткові юрисдикції, однозначно повинне бути коригування на його реальну митну вартість”, – заявив чиновник.

“Законодавчим і адміністративним шляхом ми намагаємося піти і від маніпуляцій на митниці. Здебільшого йдеться про дроблення партій і використанні пільги, що застосовується для товарів з вагою до 50 кг і вартістю до 500 євро, які приватні особи можуть завозити на територію без сплати митних платежів”, – розповів він.

Насіров також додав, що ДФС фіксує ПДВ на митниці “близько 14 мільярдів” щомісяця з урахуванням курсової різниці, що “істотно, на 35-40%, більше”, ніж було рік тому.

Нагадаємо, раніше Національний банк України повідомив, що Державний бюджет в січні-травні 2016 року було виконано з дефіцитом 26,37 мрлд грн.

Читайте також: ПАВЛО РОЗЕНКО: З 1 ТРАВНЯ ЗРОСТУТЬ МІНІМАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ ТА ЗАРПЛАТИ ПРАЦІВНИКІВ БЮДЖЕТНОЇ СФЕРИ

Джерело.

You cannot copy content of this page