fbpx
Політика
За 25 років зарплата президента України виросла в 100 разів

Перший президент України Леонід Кравчук прийшов до керма країни на зарплату в 300 гривень. За 25 років оклад глави держави збільшився у понад 100 разів.

Gazeta.ua дізналася, як змінилися заробітки українських президентів.

5 грудня 1991 року незалежна Україна отримала першого президента. Ним став Леонід Кравчук. За керування країною в місяць отримував 300 гривень зарплати. Наприкінці трирічного терміну першому президентові платили вже 4,6 тисячі гривень.

1994 року президентом став Леонід Кучма. Мав оклад близько 7 тисяч. Окрім того, отримував додаткові нарахування як колишній директор, народний депутат і прем’єр-міністр.

Читайте також: Мінімальна зарплата в Україні може зрости на 50%, – Мінсоцполітики

На таку ж ставку у січні 2005 року прийшов третій президент Віктор Ющенко. В середині року глава уряду Юлія Тимошенко підвищила його оклад на 140% від своєї зарплати. Ставка глави держави зросла удев’ятеро — до 23,6 тисяч гривень. Проте з поданої ним декларації про доходи за 2006 рік випливає, що загальна зарплатня становила 41 тисячу на місяць. Це пояснюється додатковими виплатами главі держави.

У 2010 році до влади прийшов Віктор Янукович. 25 лютого відбулася інавгурація. А вже у березні четвертий президент підписав указ, яким скоротив собі зарплату на 50%. Із врахуванням доплат отримував 25,5 тисяч гривень.

У рейтингу зарплат серед керівників країн світу Янукович посів третє місце з кінця. Після його втечі з України у 2014 році його оклад і відповідне місце серед найбідніших очільників держав зайняв Петро Порошенко.

Влітку 2014 року прем’єр Арсеній Яценюк урізав собі ставку до 6,6 тисяч. Відповідно зарплата президента зменшилася до 9,3 тисячі гривень.

Протягом двох років оплату праці глави держави поступово підіймали. За липень 2016 року Порошенко отримав 34,5 тисячі гривень. У президента наголошують, що його зарплата з 2014 року перераховується на благодійні цілі.

Читайте також: Стало відомо, скільки коштують сумки жінок-депутатів Ради (фото)

Джерело.