fbpx

З Єрусалима в Дамаск – шлях від Савла до Павла (Фільм)

Християнство багато в чому зобов’язане своїм становленням твердій вірі і апостольському служінню св. Павла – ревного юдея, що пройшов шлях духовного прозріння і став разом зі св. Петром наставником християн.

Життя і праці св. Павла описані в Діяннях апостолів. Народився він у кілікійському місті Тарс (нині територія Туреччини) у родині юдеїв, що дали йому ім’я Савл (Діян. 7–13). Найімовірніше, дата його народження припадає на перші 10 років після Різдва Христового.

ЖОРСТОКИЙ ГОНИТЕЛЬ

Навчаючись в Єрусалимі ремеслу зшивача наметів, Павло зробився учнем відомого законовчителя Гамаліїла. Мабуть, той був фарисеєм – членом секти, що пишається своїм благочестям, ученістю і дотриманням юдейських законів.

Сімейне виховання і настанови вчителя зробили Павла палким ревнителем юдейської віри, який розпалював в собі ненависть до християн. Згідно з переказами, він навіть випросив у синедріону дозвіл всюди переслідувати християн і приводити їх до Єрусалиму на розправу.

У 35 р н. е. Павло схвалив убити першого християнського мученика св. Стефана і навіть охороняв одяг тих, хто побивав його камінням. Сам Павло пізніше писав у Посланні до Галатів (1:13–14), що всіма силами прагнув припинити поширення християнства.

Читайте також: Петра і Павла: Як святкувати і що треба їсти

RV12115_Articolo

БОЖЕСТВЕННЕ СВІТЛО

І ось одного разу (бл. 36 р. н.е.) на шляху в Дамаск фарисей Савл переніс найглибше потрясіння. Раптово його осіяло світло з неба, сильніше за сонячне сяйво, і, впавши на землю, він почув голос Ісуса.

pawel_apostol

У Посланні до Галатів апостол Павло пише, що прийняв благу звістку через одкровення Христа, однак найвідоміший опис цієї зустрічі наводиться в Діяннях апостолів: «… ось нагло осяяло світло з неба; Він упав на землю і почув голос, що говорить йому: Савле, Савле нащо ти Мене переслідуєш?» (Діян. 9:3–4). Вражений зустріччю з великим Учителем і Спасителем роду людського, Савл прийняв покладену па нього Христом місію нести світло Євангелія язичницьким народам.

З того часу святий апостол Павло, вирушаючи у далекі подорожі та розсилаючи послання, проповідував віру Христову  серед іудеїв і язичників, серед рабів і вільних.

В Палестині і Малій Азії, Греції та Італії на Середземноморських островах звучала палка проповідь святого апостола. Павло був серед учасників першого Собору апостолів у Єрусалимі. Безперестанку проповідуючи Євангеліє, апостол переносив багато скорбот і страждань, тричі тонув корабель, на якому він плив, його били палками і побивали камінням.

phoca_thumb_l_1263193389_6apostol-pavel-v-kesarii

Проповідуючи в Македонії, апостол Павло був схоплений і відведений в темницю. Але і в кайданах він продовжував молитись і славити Бога. Та раптом, опівночі фундамент темничної споруди затремтів, відчинилися двері і кайдани розсипались (Діянь,16, 22-26).

Повернувшись зі своєї третьої місіонерської подорожі в Єрусалим, апостол Павло був схоплений іудеями, і як римський громадянин відправлений на суд до Кесаря.

122443231

У Римі апостол Павло допомагав апостолу Петру просвіщати римлян світлом Христової віри, за що і був осуджений до смерті. Святому апостолу Павлу відсікли мечем голову.

Читайте також: Любомир Гузар дорікнув Церкві недостатньою боротьбою з корупцією

https://www.youtube.com/watch?v=JQL0v8joyqI

Джерело.

You cannot copy content of this page