fbpx
Політика
Ющенко чекає від Заходу допомоги Україні в $50 млрд

Країни-гаранти української безпеки мають кілька варіантів допомоги нашій країні.

Колишній президент України Віктор Ющенко (2005-2010 рр.) вважає, що у Заходу досить варіантів для допомоги Україні. Про це він повідомив в інтерв’ю “Апострофу”.

За його словами, Україна має право вимагати від країн-гарантів безпеки нашої країни допомоги в боротьбі з російською агресією, яка може бути надана в різному вигляді.

“У нас є прекрасний механізм виходу на реалізацію територіальної цілісності і політичного суверенітету – гарантії країн “ядерного клубу”. Апеляція до країн-гарантів врегулювання збройного конфлікту на Донбасі закладена в меморандумі (Будапештський меморандум, який був підписаний в грудні 1994 року Україною, а також Росією, США і Великобританією, які виступили в якості гарантів безпеки Києва після його відмови від ядерної зброї – ред.)”, – сказав екс-президент.

На його думку, у Заходу досить багато інструментів для допомоги Україні, в тому числі і “план Маршалла” з вливанням в українську економіку 50 мільярдів доларів.

“Це не подачки, це економічні проекти, у яких є окупність. Це може бути мілітаристський компонент, оборонний пакет, або пакет солідарних дипломатичних дій. Незалежно від того, про яку країну з ядерного клубу ми говоримо, є десятки способів і десятки інструментаріїв, щоб, відштовхуючись від букви меморандуму, забезпечити належну поведінку Росії”, – додав Ющенко.

Читайте також: ЮЩЕНКО ПРОТИ «МОЛІ-СКОТИНЯКИ»: СОЦМЕРЕЖІ СМІЮТЬСЯ

Джерело.

Реклама