fbpx
Політика
Юлія Тимошенко: Закон про спецконфіскацію пройде, якщо з нього вилучать корупційні оборудки

Фракція «Батьківщина» готова проголосувати за так званий закон про спецконфіскацію грошей Януковича за умови, якщо з нього будуть виключені всі статті, які приховують корупційні схеми із цими грішми.

На цьому наголосила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на брифінгу в парламенті.

«Сьогодні вже двохсотий раз на голосування парламенту ставився закон про так звану спецконфіскацію. Вони говорять, що це закон про конфіскацію грошей Януковича в державний бюджет. Скажіть, будь ласка, якщо б це було так, то хіба «Батьківщина» і я особисто, як людина, яку Янукович кидав за грати, проголосували би проти цього закону? Ніколи!» – заявила політик.

На її переконання, «за гарними словами влада ховає велику корупцію і великий обман: цей закон стосується не грошей Януковича, а кожного українця який буде неугодний владі».

Тимошенко пояснила, що законопроект передбачає конфіскацію майна без суду, без будь-яких доказів, у всіх, хто не сподобається владі – тому «це закон проти середнього класу». За словами Тимошенко, цю статтю необхідно прибрати із законопроекту.

Лідер фракція вважає, що із законопроекту також треба вилучити статті, які приховують великі корупційні схеми.

«Перша схема передбачає незаконну оборудку із коштами оточення Януковича на суму понад 1 млрд грн, які зараз в Ощадбанку – це цінні папери, на які весь цей час мали нараховувати відсотки. Зараз вони хочуть конфіскувати цінні папери, продати їх з дисконтом, забрати відсотки, а коли прийде момент, продати державному бюджету ці цінні папери Януковича за 100% їх вартості. Ті, хто стоїть за цією тіньовою операцією, передбачають, що зароблять мінімум 2-3 млрд грн», – зазначила вона.

Юлія Тимошенко переконана, що за цими оборудками стоїть Президент України.

«Ми чітко сказали, що готові голосувати за цей закон, якщо цінні папери, конфісковані у мафії Януковича, будуть зараховані в бюджет і погашені як зовнішній і внутрішній борг країни. Але вони не хочуть цього робити, не хочуть приймати наші поправки, бо хочуть на цій схемі заробити 2-3 млрд грн у тіньовому секторі», – додала політик.

Окрім того, за словами лідера «Батьківщини», за допомогою закону про так звану спецконфіскацію влада хоче узаконити оборудку з нафтопродуктами Курченка, які були незаконно конфісковані та продані через корупційну схему за часів уряду Яценюка.

Читайте також: УРЯД З ПІДВИЩЕННЯМ «МІНІМАЛКИ» ГОТУЄ ОБМАН ДЛЯ УКРАЇНЦІВ, – ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО

«Якщо ви хочете конфіскувати цінні папери Януковича, ми готові за це проголосувати. Але за умови, якщо в законі буде написано, що ці папери передаються в держаний бюджет і гасяться, а не пускають на повторний корупційний обіг. Тому що Янукович державу обікрав, а тепер новий президент хоче ті самі цінні папери продати і покласти собі мільярди в кишеню», – обурилась політик.

Юлія Тимошенко також повідомила, що цінні папери Янукович та його оточення забрали у держави за допомогою компаній Валерії Гонтаревої, яка цю оборудку проводила, а також за допомогою діючого міністра фінансів Олександра Данилюка, «яких покриває президент як свої бізнес-партнерів».

Джерело.

facebook