fbpx
Політика
Євросоюз незадоволений і вимагає припинити блокаду Донбасу

У Європейському Союзі закликали негайно припинити блокаду залізничного сполучення на Донбасі, яка може привести до енергетичної кризи в Україні, в результаті якої постраждають люди по обидві сторони лінії зіткнення. Про це мовиться в коментарі прес-секретаря Євросоюзу, повідомляє “УНІАН”.

“Блокада залізничного сполучення між районами під контролем влади і тими, які в цей час перебувають за межами її контролю, суперечить дуже необхідному комплексному підходу до українських громадян, які проживають на непідконтрольній території. Ті, хто відповідають за блокаду, повинні припинити свої дії, а влада повинна вирішити цю проблему в першочерговому порядку”,– мовиться в коментарі.

В ЄС відзначили, що в результаті блокади експлуатація великих електростанцій найближчим часом може опинитися під загрозою.

Читайте також: Скандал на Рівненщині: дітей в інтернаті катували холодом (відео)

“Це може викликати серйозну енергетичну кризу в країні, що вплине на громадян України по обидва боки лінії зіткнення!”,– зазначив спікер.

У зв’язку з цим він привітав прийнятий у січні урядом План дій для окремих районів Донецької та Луганської областей.

“Разом з тим для вирішення проблеми незаконної торгівлі та контрабанди важливе значення має збільшення прозорості руху вантажів через лінію контролю. Ми закликаємо владу України активізувати зусилля в цьому напрямку”,– мовиться в коментарі.

В ЄС також відзначили, що мінські домовленості “залишаються основою для мирного і довгострокового врегулювання конфлікту”.

“ЄС як і раніше твердо виступає на підтримку суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України”, – наголосив спікер.

Джерело.