fbpx

Як платити за воду на 20% менше: лайфхак від Кабміну

Українські споживачі можуть платити за холодну воду на 20% менше, якщо вона непридатна для пиття. Однак для цього їм необхідно звернутися в суд.

Про це повідомляє Domik.ua.

З огляду на те, що тарифи на “комуналку” регулярно підвищуються, у споживачів виникають питання про якість послуг, що надаються. У 2016 році в багатьох регіонах України підвищилася вартість кубометра холодної води. У січні 2017 року куб холодної води в Києві коштує 13,77 гривень.

Більшість жителів столиці, при цьому, рідко використовують воду з крану для пиття, вважаючи за краще набирати її в спеціально облаштованих бюветах, купувати в пунктах розливу або в супермаркеті. При цьому сплачувати суму за холодну воду, зазначену в квитанціях, однаково змушені всі. Таким чином, споживачі платять за послугу, якою не можуть скористатися повною мірою.

Однак у постанові Кабінету міністрів №151-2010-п від 17 лютого 2010 року наголосили, що водопровідна вода, яка не вважається питною згідно з показниками хімічного складу, повинна коштувати на 20% дешевше. Нормативний акт стверджує, що в разі, якщо склад і властивості води не відповідають Державному стандарту, вимогам чинного законодавства і тим, що вказані в дозволі Держспоживстандарту, вартість води повинна бути знижена на весь час, коли послуга не відповідала офіційно заявленим стандартам якості.

Повернути гроші за вже використану холодну воду, яка була недостатньо очищеною, можна, подавши позов до суду.

Читайте також: Хочеш доступний автомобіль – підпиши петицію

Джерело.

You cannot copy content of this page