fbpx
Політика
Ви будете здивовані. ЗМІ порівняли витрати на комуналку в Україні, ФРН та Ізраїлі (інфографіка)

Українці платять більше третини своєї зарплати на комунальні послуги, водночас як німці та ізраїльтяни всього 5%.

Про це повідомляють у своєму розслідуванні “Подробности“.

Зазначається, що в порівнянні з Німеччиною та Ізраїлем в Україні невисокі витрати на комунальні платежі. Однак в українців дуже маленькі зарплати в порівнянні з німцями й ізраїльтянами.

“Для тих, хто не може платити високу комуналку, придумали субсидії. На цей пряник вже повелася третина населення. А буде ще більше! Майже кожен другий українець відтепер “підсяде” на субсидії, причому навіть ті, хто ще недавно вважав себе “середнім класом”, – йдеться в тексті.

Провідний аналітик громадської організації “Громадський аудит” Тарас Галайда зазначив, що на субсидії вже не вистачає грошей. У травні 2016 року в терміновому порядку уряду довелося просити у парламенту переглянути бюджет і виділити додатково п’ять млрд грн.

“Через те, що в бюджеті немає власних грошей, хочуть залучити кошти МВФ”, – пояснює Галайда.

“Політику треба міняти. Поляки, починаючи з 1989 року, боролися не з тарифами, а з бідністю, а ми 25 років боролися з тарифами”, – пояснює міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Також у публікації наголошується, що уряду доведеться зіткнутися з проблемою масових неплатежів за комуналку.

“Підвищуючи тарифи, в уряді розуміють: все більше людей будуть ставати боржниками. У міністерстві ЖКГ прогнозують: кожен третій українець не буде платити за комуналку”, – йдеться в тексті.

Читайте також: Реформа “мінімалки”: в Україні спрогнозували чергове зниження зарплат

496991

Джерело.