fbpx

Воєнний стан на 85%: генерал пояснив доцільність такого кроку

В умовах сьогоднішнього рівня бойових дій на Донбасі військовий стан можна ввести в двох областях – Донецькій та Луганській. Воєнний стан, введений по всій країні, означатиме припинення реформ і зарубіжної допомоги.
Про це в коментарі “Обозревателю” розповів екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
За його словами, сьогодні в українське законодавство “окремими позиціями” введено 80-85% пунктів, що належать до військового стану.

Читайте також:ІМПІЧМЕНТ ПРЕЗИДЕНТА. ЧИ Є ПІДСТАВИ?
Водночас генерал попередив: офіційне оголошення воєнного стану в країні спричинить за собою низку негативних наслідків, “призупиняються багато питань”. Зокрема, припиняються реформи, “припиняються всі закордонні поставки в Україну”, зокрема військова допомога, оскільки “в законодавствах держав прописано, що вони не мають права допомагати країні, яка воює, зброєю”. Крім того, повністю зупиняється приплив у країну міжнародних інвестицій.
Таким чином, у сьогоднішній ситуації вводити воєнний стан по всій країні недоцільно, – переконаний Романенко.
“Думаю, при такому рівні бойових дій, загостренні на тактичному рівні, можливо, доцільно вводити воєнний стан у районі проведення АТО. Але попередньо необхідно подбати про те, щоб це рішення не обернулося бумерангом для нас у всіх інших питаннях”, – попередив він.

“Якщо починається повномасштабне вторгнення – тоді військовий стан треба вводити без питань. До речі, в законодавчому сенсі всі питання для введення воєнного стану у нас уже підготовлені. При необхідності це можна зробити досить швидко”, – розповів генерал.
Як писав “Обозреватель”, раніше Ігор Романенко оцінив шанси надання летального зброї Україні, розповів про негласне правило у війні на Донбасі, а також закликав “дотиснути” мінський формат переговорів щодо Донбасу.

Джерело.

You cannot copy content of this page