fbpx

Володимир Зеленський звернувся до українців

У Києві розпочалася Хода гідності до 28-ї річниці Дня Незалежності України. Володимир Зеленський взяв участь в урочистій події та звернувся до українців, пише 24 канал.

Участь у Ході гідності також взяли керівництво держави, військові ЗСУ, волонтери, спортсмени, видатні українці тощо.

Володимир Зеленський сказав, що кожен його ранок починається з смм-повідомлення генерального штабу.

“Цифри можуть бути різними. Але тільки одна робить ранок добрим – це нуль. Обстpілів – нуль, втрат – нуль”,– розповів президент.

Читайте також: Геніальні висловлювання Тараса Шевченка, які досі актуальні для українців

Зеленський закликав подякувати усім захисникам. Він сказав, що не зовсім правильно казати, що Україні лише 28, бо до 1991 року країна встигла чимало.

“До 1991 ми встигли чимало: відбулося хрещення Київської Русі, Федоров видав “Апостол”, на світ з’явилася Конституція Пилипа Орлика”, – додав Зеленський, перераховуючи різні важливі історичні події України.

Зеленський назвав Україну багатовіковою та одночасно молодою. Президент України наголосив, що незалежність не з’явилась чарівним змахом палички.

“Активна боротьба за неї почалася понад 100 років тому, тривала вона і в часи СРСР. Микола Руденко, Василь Стус, Петро Григоренко, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко – учасники Революції на Граніті. І це далеко не весь список всі тих, хто боровся за Незалежність України”,– наголосив президент.

Володимир Зеленський процитував Левка Лук’яненка, зазначивши, що прагнення до незалежності закладено у нашому генетичному коді.

Він наголосив, що усі ці 28 років українці пережили разом та нагадав про найвідоміші здобутки українців у спорті, науці, культурі та усіх інших сферах.

“Проте потім настав 2014 рік. Спочатку усією країну ми довели, що маємо гідність. Не побоялись водометів та кийків, а дехто не побоявся cнaйпeрських кyль. Тоді ми дізналися, що сотня може бути Небесною”,– нагадав Зеленський.

Далі Володимир Зеленський згадує, що в Україну прийшла вiйна, яку ми зустріли всією країною.

“Тоді ми наpодились вдруге, як країна і як суспільство. Об’єднались та згуртувались, згадали це забуте відчуття, коли ти пишаєшся своєю Батьківщиною”,– додав президент.

За матеріалами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page