fbpx

Вірні УГКЦ просять Президента захистити їх головний Cобор

Петиція з назвою «Захистити Патріарший Собор УГКЦ від руйнівного впливу незаконного будівництва житлово-офісного комплексу між вул. Микільсько-Слобідська та Броварським проспектом у Дніпровському районі м. Києва» зареєстрована 12 червня на сайті Президента України.

Скандальна забудова на березі Дніпра, у безпосередній близькості до Патріаршого Собору УГКЦ, ймовірно стала причиною появи тріщин у стінах храму.

Повний текст електронної петиції:

http://petition.president.gov.ua/petition/25129

«Патріарший собор Воскресіння Христового – головний собор Української Греко-Католицької Церкви. Впродовж його будівництва церковне керівництво категорично відмовилося від підтримки великого бізнесу і можновладців. Тодішній Глава УГКЦ Любомир(Гузар) висловився так: «Ми маємо таку позицію, що не хочемо приймати пожертв від офіційних органів. Бо це завжди тягне за собою певну, так би мовити, «вдячність». Ми хочемо бути Церквою свобідною, щоби пожертви не перешкодили нам сказати правду, коли її треба сказати». Кожен греко-католик, як в Україні, так і в діаспорі, мав можливість долучитися до процесу побудови Собору і відчув свою причетність до розвитку Церкви. Священнослужителі УГКЦ разом із активними мирянами організовували різноманітні акції, благодійні концерти. А згодом збір пожертв проводився через поширення так званих «цеголок», які греко-католики могли придбати не тільки в Україні, а й у Польщі, Німеччині, США, Канаді, Аргентині та інших державах світу. Таким чином вірні УГКЦ з усього світу долучались до будівництва Собору та продовжують вносити свій посильний вклад у спільну справу, прагнучи задоволення своїх релігійних потреб.

Наша занепокоєність полягає в тому, що будівельна діяльність забудовника «Сонячної Рів’єри» в безпосередній близькості від майнового комплексу Патріаршого Собору УГКЦ є невпорядкованою, несистемною, з порушенням законодавства, містобудівельних норм та правил, що імовірно привело до появи ознак руйнування Собору та може у подальшому призвести до непередбачуваних негативних технологічних наслідків як для будівель Собору, так і для навколишнього середовища та життєвого простору даної території в цілому. На одному рівні з технологічною небезпекою є етико-моральні негативні наслідки віроломного використання, всупереч інтересам громадськості, суміжних з Собором земельних ділянок в межах прибережної водозахисної смуги, яке суперечить вимогам закону.

Ми вимагаємо негайного забезпечення відповідальними державними установами неухильного дотримання забудовником законів та використання всіх процедур, передбачених законодавством України. Тільки таким чином може бути гарантована відсутність руйнівного впливу забудови сусідньої з Собором ділянки. Даний охоронюваний законом інтерес випливає з фундаментальних свобод людини на віросповідання.»

У 2015 році вірні неодноразово організовувалися у боротьбі за збереження їх Храму, але успіхи носили здебільшого тимчасовий характер.

https://www.youtube.com/watch?v=GYN5n2yASPI

Українські журналісти та громадські активісти неодноразово привертали увагу суспільства до порушень під час будівництва “Сонячної Рів’єри”.

Автор петиції Андрій Карманський, на своїй сторінці у соціальній мережі facebook,  закликав мобілізуватися навколо збору підписів на захист Собору.

Довідково:

За даними програми “Схеми”, відповідно до Генплану Києва, на цьому місці в принципі не має бути житлової забудови. Частина тутешніх земель раніше належала місту і мала цільове призначення – благоустрій території та будівництво готельно-офісного центру, але зі збереженням зеленої зони. Ще частина перебувала в приватній власності – на ній мали збудувати виставковий та реабілітаційний центр, водно-спортивну базу та влаштувати громадські пляжі.

Однак з 2004 року всю землю скупила фірма “Майк”, у 2007-му їй змінили призначення землі – на будівництво готельно-офісного комплексу й торгово-розважального центру, офісного комплексу з апартаментами, яхт-клубу, дельфінарію, аквапарку й набережних. Ще через два роки “Майк” продала землю фірмі “Терра Капітал”, яка і без зміни цільового призначення оформила документи вже на будівництво суто житлових комплексів. На цьому етапі, щоби обійти заборону на будівництво за 100 м від води, замість Дніпра в документах прописали його “рукав”, річку Десенку, а самому Дніпру змінили статус.

Власником фірми “Майк” під час укладення договору з містом про пайовий внесок був Дмитро Крапівін, син бізнес-партнера теперішнього першого заступника Віталія Кличка в Київській міській адміністрації. Зараз фірма перереєстрована на Євгена Федосєєва.

На сайті самого проекту “Сонячна Рів’єра” він позиціонується як проект державної корпорації “Укрбуд”. Однак девелопером виступає приватна компанія зі схожою назвою – “Укрбуд Девелопмент”. І хоч наразі власність виведена на третю особу, до 2006 року її власником був Анатолій Войцеховський – організатор низки забудов у Києві, за якими були відкриті кримінальні справи за незаконне будівництво і відмивання коштів, пишуть Наші гроші та КиевVласть.

Окрім того, замовником проекту “Сонячної Рів’єри” є власне “Терра Капітал”, до 2010 року співвласником цієї фірми також був Дмитро Крапівін, а в цей час фірма виведена на створену в квітні цього року британську компанію “Голдсан Ентерпрацзес ЛТД”.

сонячна_рівєра

You cannot copy content of this page