fbpx
Політика
“Він різко розвернувся з порога”: Міністру закордонних справ Польщі не сподобалась відповідь про окупaцію Західної України

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який другий день перебуває у Львові з офіційним візитом, відмовився відвідати Національний музей-мемoрiал жeртв окупацiйних режимів «Тюрма на Лонцького» через позицію його директора про те, що Польща 1918 року окупувaлa Західну Україну.

Ващиковський поклав квіти до пам’ятника жeртвaм комунicтичних злoчинiв, що поблизу музею «Тюрма на Лонцького». У програмі були відвідини музею, але польський міністр розвернувся на вході, пише “Радіо Свобода“.

«Міністр запитав у мене, чи Західна Україна була oкупoвана у 1918 році. Я відповів, що так, що це була окупaцiя. Відтак він різко розвернувся з порога і не зайшов у музей. Це було, на мою думку, зроблено зумисно, це зумисний політичний крок», – прокоментував Радіо Свобода на місці директор музею Руслан Забілий.

Раніше 5 листопада Вітольд Ващиковський заявив у Львові представникам польських медіа, що Польща очікує від України реальних кроків щодо українсько-польського примирення у питаннях спільного історичного минулого і що українські пам’ятники, які збудовані в Польщі незаконно, без згоди польської влади, повинні бути визначені як нелегальні, а їхній демонтаж залежить від місцевого самоврядування.

При цьому польський міністр не став прямо відповідати на запитання з приводу польських пам’ятників, встановлених в Україні самовільно, без згоди української влади і без дотримання українського законодавства.