fbpx
Політика
Війна за спадщину Єремєєва: сім’ю зaгиблогo намагаються викинути з бізнесу

Колишні “партнери” пoкійного нардепа Ігоря Єремєєва намагаються викинути його спадкоємців із бізнесу. Про це повідомив журналіст Олександр Дубінський на своєму сайті, пише “Обозреватель”.

За заявою дружини зaгиблого Тетяни Єремєєвої на “партнерів” її чоловіка порушено кримiнальні справи за спроби заволодіти її майном, яке перейшло до родини нардепа за правом спадкування. Причому, ці спроби, виходячи з виписки про внесення заяви в ЕРДР – почалися відразу після смeрті Єремєєва. Офіційно фігурантом “отжимного” скандалу виступає Сергій Лагур, однак, за даними журналіста, другий партнер – Степан Івахів – бере рівноправну участь у спробах обікрасти вдову Єремєєва.

“Під час оформлення та реєстрації прав на спадкове майно, ми зіткнулися з ігноруванням наших прав із боку колишніх бізнес-партнерів мого чоловіка, якими серед іншого були вчинені дії, спрямовані на привласнення його бізнесу і майна без жодної згоди – ні мого, ні моїх дітей”, – заявила Тетяна.

За рідкісним винятком, підприємства групи “Континіум” належать іноземним компаніям, які раніше контролювалися 4-ма партнерами (Єремєєв, Лагур, Івахів, Димінський – зараз вийшов із бізнесу).

Зрозуміло, що спадкоємцям Єремєєва для реалізації їхніх прав на спадщину в межах іноземних юрисдикцій необхідно сприяння партнерів (хоча б в наданні відповідних установчих документів та акціонерних угод). Однак їм у цьому відмовили.

Джерела всередині групи “Континіум” на умовах анонімності стверджують, що персоналу “Континіуму” відразу після смерті Єремєєва було заборонено спілкуватися зі спадкоємцями. Довірені люди Єремєєва, на яких було оформлено його майно (оскільки в традиційній для наших депутатів формі він намагався приховати свій безпосередній зв’язок з управлінням бізнесом), банально “забули” про свої зобов’язання перед спадкоємцями покійного.

“Використовуючи можливість маніпуляцій зі статутними документами, а також користуючись іншими можливостями за фактичним управління підприємствами, які повинні увійти до спадкової маси, певні особи вносять зміни до складу учасників підприємств, що належали моєму чоловікові, продають їхні акції, майно”, – стверджує Єремєєва.

Як приклад, можна навести ситуацію з засновниками ТОВ “ВОТЕР ХАУЗ” (37249202): на 12 серпня 2015 роки (день смерті депутата) власниками компанії були Ігор Єремєєв (50% частка вартістю 750,500 грн) і Сергій Швець (50% частка вартістю 750,500 грн). Компанія займається орендою нерухомості і човнів. На сьогодні компанією володіє якийсь Олександр Дзюра. При цьому спадкоємцям невідомо, коли Єремєєв перестав володіти 50% часткою і коли Дзюра став власником 100% цієї компанії.

Читайте також: Вибори президента: у Порошенка і Тимошенко з’явився несподіваний конкурент

Втім, зараз колишні “партнери” вирішили поміняти тактику, і замість маніпуляцій із документами вирішили одним ударом зам’яти проблему зі спадкоємцями. Для цього до порядку денного можуть включити законопроект 4666 “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, в статті 25 якого запропоновано дозволити учасникам ТОВ і ТДВ – виключати зі складу засновників, які пoмeрли або зникли безвісти після закінчення року з дня їхньої cмeрті. Стаття внесена виключно під інтереси Лагура та Івахіва.

Автор закону – депутат фракції “Народного фронту” Андрій Іванчук. Дубинський стверджує, що Іванчук – за підтримки ще одного екс-“партнера” Єремєєва, депутата групи “Воля народу” Ярослава Москаленка, – допомагаючи Івахіву і Лагуру кинути спадкоємців пoкійного, намагаються отримати частку в WOG (група “Континіум”).

“Іванчук, який є партнером Москаленка в ритейлі, вважає себе “успішним борговим рішалом” і обіцяє Івахіву з Лагуром вирішити їхні боргові проблеми: одним із ключових кредиторів WOG є Ощадбанк, з яким Іванчук хоче “повирішувати” так само, як з аграрною групою ” Креатив”, а також Фонд гарантування вкладів, де Іванчук має вплив через свого однокурсника Яценюка”, – підсумував журналіст.