fbpx
Політика
Відзавтра в Україні подорожчають опалення і гаряча вода

Відзавтра, з 1 липня, в Україні почнуть діяти нові тарифи на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення, які зростуть майже удвічі. Таке рішення 9 червня затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Як повідомили раніше у НКРЕКП, чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн за 1 Гкал. А з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал.

У відомстві зазначили, що це “відповідає середньозваженому зростанню на 95,3%”.

При цьому в НКРЕКП додали, що збільшення тарифів спричинила низка ключових факторів: зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/Гкал) та заробітних плат (9 грн/Гкал).

Ціна на гарячу воду для різних міст буде різною. Зокрема, у Києві запропоновано підвищити тарифи на гаряче водопостачання в середньому до 63-78 гривень за 1 куб. м.

Читайте також: Як у Києві проїхатись у таксі безкоштовно

Наразі тарифи на ці послуги “Київенерго” становлять 40,92 (з рушникосушками) і 37,91 грн (без рушникосушок) за 1 куб. м.

Нагадаємо, з 1 травня 2016 року в Україні почали діяти нові тарифи на газ, встановлені Кабінетом міністрів України. Єдину ціну на газ для населення та промисловості встановлено на рівні 6 тис. 879 гривень за тисячу кубометрів.

Джерело.