fbpx
Політика
Відсьогодні українці сплачуватимуть за газ двома платіжками

З 1 квітня українці сплачуватимуть за газ двома платіжками. Окремо за спожите блакитне паливо та окремо, так звану, абонентську плату за користування газовою інфраструктурою

Як повідомляє “5 канал”, правила оплати змінила Національна комісія, що регулює ринок комунальних послуг. Тариф, у якому було включено усе разом, становив 6879 гривень за тисячу кубів, але вже з 1 квітня його розділять.

Безпосередньо газ коштуватиме 6 тисяч гривень, тобто він фактично здешевшає, а от другий рахунок – це абонплата за мережі. Його розмір залежить від регіону, постачальника газу та навіть потужності лічильника. Абонплата буде фіксованою та щомісячною.

Саме тому для тих, хто споживає багато газу – опалює ним оселю й гріє воду для миття – оплата може й здешевшати. Натомість ті, хто газом лише чай кип’ятить та борщ варить – для тих загальний платіж істотно зросте.

Читайте також: Українцям ввели абонплату за користування газом: скільки доведеться платити

Для прикладу: хто користується лише газовою плитою з лічильником – абонплата складе щомісяця 28 гривень у Києві, 51 гривня в Херсоні, 85 гривень в Ужгороді.