fbpx
Політика
Відомо, які зміни відбудуться у роботі поліцейських

МВС планує внести низку змін у законодавстві, що регламентує роботу поліцейських, заявила керівник Нацполіції Хатія Деканоідзе, пише Українська правда.

“Це будуть зміни, точніше уточнення в деяких законах України, в тому числі в Кодексі України про адмінпорушення, в законі України про дорожній рух і в законі України про Нацполіцію”, – сказала вона.

“Ми хочемо уточнити норми, які не тільки будуть захищати поліцейських, а в першу чергу, будуть захищати громадян України”, – додала вона.

Вона навела кілька змін, які планують запровадити.

“В законі України про дорожній рух ми хочемо уточнити норму, коли поліцейський зупиняє людину (транспортний засіб) і попереджає водія, що не можна залишати салон”, – сказала вона.

“Коли поліцейський говорить, що ви повинні залишитися в машині… то ви повинні залишитися в салоні авто”, – додала вона.

Водночас вона наголосили, що у керівництва Нацполіції немає ініціативи забороняти відеозйомку роботи поліцейських. “(Планується – ред.) уточнити порядок пред’явлення документів водія поліцейським… Зараз у нас водій пред’євляє документи. Будемо уточнювати, що водій повинен передати документи”, – сказала Деканоідзе.

Читайте також:ПРОТИ ЯНУКОВИЧА ЗАКРИЛИ КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ

“Хочемо збільшити відповідальність за втечу з місця ДТП”, – повідомила вона. За її словами, “планується уточнення підстав для тимчасового затримання транспортного засобу”. “Хочемо уточнити міру проведення огляду водіїв на предмет алкогольного чи наркотичного сп’яніння без участі свідків”, – сказала Деканоідзе.

“Хочемо уточнити міру і право поліцейського на огляд транспортного засобу, його багажного відділення і салону”, – сказала вона, зазначивши, що ця норма пропонується у зв’язку із великою кількістю нелегальної зброї в країні. Також, за словами Деканоідзе, планується збільшити відповідальність за образу поліцейського.

Джерело.