fbpx
Політика
Верховна Рада хоче зробити українську мову загальнообов’язковою

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який зобов’язує використовувати українську мову в усіх сферах суспільного життя.

Про це повідомляють Факти.

У тексті Проекту Закону про державну мову пропонується зробити українську мову єдиною робочою для органів державної та місцевої влади. Засідання, документація та звернення громадян будуть вестися українською.

Навчання у вузах планують зробити тільки українською. Лише окремі предмети зможуть викладати на офіційній мові ЄС. в школах і дитсадках допускатиметься викладання мовами нацменшин.

Українською мають проводитися усі культурні заходи. Театральні вистави іноземними мовами будуть супроводжуватися субтитрами.

Усі ЗМІ мають використовувати українську мову. Якщо хтось із учасників програми буде говорити іноземною мовою, його мають перекласти. Новинні сайти повинні мати сторінки українською мовою.

За порушення закону штрафуватимуть на 3400 – 8500 грн.

Спроби впровадити в Україні офіційну багатомовність викличуть кримінальну відповідальність. Публічна неповага до мови буде прирівнюватись до наруги над державною символікою.

За виконанням закону слідкуватимуть мовні інспектори.

Нагадаємо, що голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський підписав розпорядження, яке зобов’язує співробітників відомства при виконанні ними посадових обов’язків говорити виключно українською мовою. Зазначивши, що минулого року для чиновників двічі організували курси ділової української мови, а їх знання перевірили на радiодиктантi.

Читайте також: До -27 і сніг: синоптики попередили про різке похолодання в Україні

Джерело.

facebook