fbpx

Велика війна, біженці та розруха: в ЄС дали прогноз на випадок провалу РФ із мостом у Крим

У разі невдачі з будівництвом Керченського мосту в окупований Крим Росія може почати активні бойові дії проти України з метою прокласти сухопутний коридор до півострова.

Про це у своєму блозі на “Обозревателе” написав старший науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві, німецький політолог Андреас Умланд.

На його думку, такий розвиток подій, найімовірніше, призведе до масштабної і затяжної російсько-української війні уздовж північних берегів Азовського моря.

“У такому випадку, Київ навряд чи стане допомагати у вирішенні цього питання, що може підштовхнути Москву до розгляду військових методів досягнення своєї мети. З огляду на те, що на цей момент українська армія стала досить боєздатною, такий розвиток подій, ймовірно, призведе до масштабної і затяжної російсько-української війни уздовж північних берегів Азовського моря”, – пише Умланд.

Читайте також: В РФ оголосили, як помстяться за рішення Ради Європи щодо Криму

За його словами, це може спричинити за собою вельми значні наслідки не тільки для України.

“Можливо, в результаті війни і так вже ослаблена гривня ще сильніше знеціниться, що призведе до ще більшого зубожіння і без того вкрай бідного українського населення. Це, а також інші наслідки повномасштабної війни за Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь і т.д. можуть спровокувати українську масову еміграцію в ЄС через “зелені” кордони України з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією (або за іншими маршрутами). Може трапитися, що сотні тисяч людей вирішать бігти від явно програшної війни і загрози злиднів. Подібне масове переміщення населення до того ж до самої війни може призвести до того, що українська економіка і, як наслідок, українська держава в цілому, можуть втратити свою функціональність. Такий розвиток подій може ще сильніше загострити кризу біженців в ЄС через мільйони українців, що біжать від зростаючого хаосу на їхній батьківщині”, – пише політолог.

Крім цього, зазначив Умланд, у разі такого сценарію розвитку подій, одним із головних питань для Євросоюзу буде подальша доля чотирьох атомних електростанцій в Україні.

Читайте також: Порошенко запевнив, що з 11 червня українці зможуть подорожувати до ЄС без віз

“До того часу, проте, основною проблемою для Брюсселя вже будуть не біженці. Замість цього, питання про те, що за такого перебігу подій буде з чотирма атомними електростанціями України – в першу чергу, з найбільшою АЕС Європи, розташованою в Запоріжжі – тобто в близькості або навіть всередині вірогідної зони бойових дій. Виходить, що нам всім варто сподіватися на те, що геологам і інженерам Росії вдасться знайти спосіб побудувати цей клятий міст через Керченську протоку…”, – підсумував політолог.

При цьому експерт додав, що “описаний сценарій досить апокаліптичний і, отже, здається малоймовірним”.

You cannot copy content of this page