fbpx
Політика
Важливо! У Раді зареєстрували законопроект про 75% української мови на ТБ

Нардепи від “Народного фронту” Микола Княжицький і Вікторія Сюмар запропонували встановити на телебаченні обов’язкові квоти для передач і фільмів українською мовою. Про це йдеться у проекті закону №5313 “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації”.

Обов’язкові квоти будуть задіяні тільки для телерадіоорганізацій, які відповідно до умов ліцензій здійснюють ефірне та цифрове мовлення з використанням радіочастотного ресурсу.

Згідно з законопроектом пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, частка передач та фільмів українською мовою має становити не менше як 75 % протягом доби у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Відповідно до нього для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50 %.

Також окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75 % від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00. При цьому вказані квоти не поширюються на суб’єктів державного іномовлення.

У Законопроекті йдеться про те, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи ведучих передачі виконані виключно українською. Однак, допускається використання без дублювання і озвучення репортажів з місць подій, які не супроводжуються коментарями або іншим текстовим супроводом ведучого, трансляцій виступів запрошених учасників передачі, а також музичних творів.

Читайте також: Американські хакери проникли до командних систем Росії — NBC

Джерело.