fbpx

В уряді дискутують, якою має бути нова медкомісія для водіїв (відео)

За пропонованими змінами процедури отримання водійських прав, водії повинні раз 15 років проходити медичний огляд для підтвердження стану здоров’я, що не перешкоджає управлінню транспортними засобами. Автори ідеї в МВС посилаються при цьому на європейський досвід і хочуть запозичити із Заходу також і систему медичного контролю, однак не всі фахівці з цим погоджуються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зараз при складанні на права або ж повторному отриманні їх при втраті необхідно зібрати цілий стос довідок: від накролога, психіатра, аналізи крові, сечі, флюорографія, електрокардіограма, висновки невропатолога, окуліста, хірурга, ЛОРа тощо. Хтось заповнює форму в поліклініці, де це може забрати увесь день, а хтось іде до приватної клініки, де це коштує 200 грн і довідку готують за 20 хвилин. “Ми маємо перевіряти дійсно медичний стан людини, бо ми знаємо, що дуже багато ДТП спровоковано, бо водії не показали достовірність свого медичного стану, а купували просто медичні довідки”, – вважає один із ініціаторів змін у видачі водійських прав Анастасія Дєєва.

Де і як перевіряти водіїв, у МВС іще не придумали. Експерт з безпеки на дорогах Ілля Бричикару каже, що в Європі роблять це просто на базі сервісних центрів – там людину оглядає терапевт, перевіряє окуліст та психолог. “Не психіатр, а психолог! Це обов’язковий процес, тому що від того, наскільки людина адекватна, залежить дуже багато”, – каже він. Із такою думкою не погоджується заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський. “Облиште того психолога. Треба західний світ знати – там це важливо, тут не настільки”, – каже він. На думку працівника МОЗ, водіям також не потрібно здавати аналіз крові, проходити терапевта та низку інших лікарів. “Огляд має бути значно спрощений. Щоби в ньому були лише ті речі, які справді є важливими. Зір – важливий”, – каже Лінчевський.

Читайте також: Що буде з мозком, якщо місяць поспіль їсти солоні огірки

Джерело.

You cannot copy content of this page