fbpx
Політика
В Україні змінили нормативи споживання енергоресурсів. Як це вплине на гаманці споживачів

Кабмін зменшив соціальні нормативи споживання енергоресурсів та наблизив їх до фактичних показників, аби не переплачувати мільярди за субсидії. Адже переплата за минулий опалювальний сезон склала 14,5 млрд грн.

Нові нормативи почнуть діяти від 1 травня 2017 року. На нинішні розміри субсидій це не вплине, а ось у наступному опалювальному сезоні їх відкорегують і вони стануть меншими. Також на призначення субсидії впливатиме розмір доходів. Зокрема, від 1 січня підвищили розмір мінімальної зарплати вдвічі – до 3,2 тис. грн, що також “відсіє” чимало отримувачів субсидій у наступному сезоні.

Вигідними нові нормативи будуть для споживачів, у яких немає лічильників. Вони платитимуть менше.

Соціальні нормативи споживання енергоресурсів, що почнуть діяти від 1 травня 2017 року:

  • споживання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, – 0,0431 Гкал на 1 кв. м опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
  • споживання електричної енергії для індивідуального опалення – 51 кВт/год на 1 кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період;
  • споживання природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Також уряд переглянув коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках.

Читайте також: Мельничук відірвав рукава Лещенку — у Верховній Раді сталася бійка (відео)

Джерело.