Політика
В Україні заявили про новий експеримент із розрахунком пенсій

В умовах перманентного дефіциту Державного бюджету уряд України змушений індексувати пенсії відповідно до рівня інфляції, і то це не завжди вдається. Так, у 2015 році під час зростання цін у 43% пенсії були підвищені всього на 13%. Утім, вже в 2016 році під час прогнозованої інфляції в 12% виплати зростуть на 16%. Водночас усі прекрасно розуміють, що систему необхідно змінювати, хоча б у частині осучаснення пенсій.

Законопроект про осучаснення пенсій вже розроблений і незабаром буде поданий у Раду. “Мова йде про те, що ми пропонуємо уряду сьогодні встановити єдиний показник середньої заробітної плати. Я поки що не говоритиму про цифри, тому що ще йдуть жваві дискусії. Але цього тижня (до 7 жовтня. – Ред.) вони повинні бути завершені і законопроект буде внесений до Верховної Ради”, – розповів заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін.

За його словами, якщо буде позитивне рішення, вже цього року для майже 3,4 млн пенсіонерів підвищать пенсії в середньому на 284 гривні.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова впевнена, що тільки за рахунок українців, які працюють, пенсіонери не можуть отримувати гідну допомогу від держави: для цього необхідно запускати накопичувальний рівень системи.

На думку експерта, 22% від зарплати українці повинні платити до Пенсійного фонду, а ще 2% відкладати на свій особистий рахунок (накопиченими коштами можна буде скористатися після виходу на пенсію). Відповідний законопроект вже зареєстрований у Раді.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook