fbpx
Політика
В Україні у 144-х об’єднаних територіальних громадах проходять вибори

Проведення цих виборів є заключним етапом об’єднання територіальних громад і набуття повноважень новими органами самоврядування, пише громадянська мережа “Опора”, яка здійснює моніторинг за проведенням виборів.

“Опора” зазначає про наявність порушень. “На перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах не вдалося повністю запобігти зловживанням адміністративними ресурсами та використанню кандидатами місцевих програм розвитку у виборчих інтересах”, – йдеться у повідомленні організації. Спостерігачі додають, що посадові особи органів влади залучалися в окремих громадах до агітації на користь конкретних кандидатів. “Опора” також зафіксувала, що “значна частина виборчих комісій, насамперед дільничних, мають незадовільне матеріально-технічне забезпечення”.

Спостереження “Опори” за першими місцевими виборами у об’єднаних територіальних громадах 11 грудня виявило низку порушень виборчого законодавства, однак вони не мали системного характеру. Здебільшого ці порушення стосувалися незадовільного рівня компетентності членів виборчих комісій, недоліків у організації виборів та їх матеріально-технічному забезпеченні, низькою поінформованістю про законодавчі обмеження та процедури.

Читайте також:  Сепаратисти Каліфорнії відкривають “людське посольство” в Росії

Джерело.

facebook