fbpx

В Україні може значно подешевшати електроенергія, але не для всіх

В енергосистемі України в нічний час доби є значний надлишок електроенергії. Це може стати базою для серйозного зниження нічного тарифу для сільського населення, що призведе до відмови від газу і переходу на інші джерела.

Про це в інтерв’ю “ЕП” розповів віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко.

“Ми ще не починали розглядати питання альтернативних джерел енергії, які дозволили б взагалі відмовитися від газу. Ми розуміємо, що різко перейти на негазові котли в сільській, наприклад, місцевості важко. Зробити це можна або шляхом установки негазових котлів, або електроопалення. Щоб перейти на електроопалення, необхідно переглянути підхід до нічних тарифів – для сільського населення він повинен бути дуже низьким. Це цілком можливо, оскільки вночі ми маємо значний надлишок електроенергії”, – зазначив чиновник.

На його думку, якщо держава приймає рішення про використання електроопалення, потрібно встановити новий нічний тариф, щоб вартість такого опалення була конкурентною.

“На застосування пелет, дров, торфу або вугілля потрібно більше часу. Необхідно додаткове обладнання, автоматичне завантаження, склади ресурсів. Повинні бути чітка логістика постачання і прозорий ринок. Це справа часу. Тим більше, у нас не вистачає компаній, які могли б встановлювати це обладнання”, – вважає Геннадій Зубко.

  • Читайте також: Тарифи на комунальні послуги: справжні ціни на комуналку (інфографіка)

Джерело.

You cannot copy content of this page