fbpx
Політика
В Україні 45% безробітних – мають вищу освіту

На сьогодні у Державній службі зайнятості на обліку стоїть близько 45% безробітних із вищою освітою.

Про це повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко під час прес-конференції. У Києві, Харкові та Запоріжжі таких – 80%, пише “24 канал“.

У базі даних Державної служби зайнятості найбільше вакансій для тих, хто може і вміє працювати з інструментом – для професійних робітників. А ті, хто бажає отримати роботу – мають вищу, а не професійну освіту. І цей величезний дисбаланс не дає можливості швидко працевлаштувати людей,– зазначив він.

За даними Державної служби зайнятості в Україні сьогодні 80 % випускників середніх шкіл ідуть навчатися у вищі навчальні заклади і тільки 20% – здобувати професійну освіту.

Читайте також: “Був дуже доброю людиною”: в Росії дикий звiр зaгриз українського заробітчанина

“У розвинутих країнах Європи ситуація кардинально протилежна – 70% випускників ідуть здобувати професійну освіту, і тільки 30 % ідуть у вищі навчальні заклади”, – зазначає Ярошенко.

Як розповів керівник служби, у 2017 році ситуація на ринку праці України була напруженою. Все через проблеми легалізації ринку праці, міграцію та дисбаланс ринку. Попри це, зазначив, що позитивних результатів все ж вдалося досягти.

У 2016 році у базі зайнятості були близько 33 тис. вакансій, на кінець 2017 року – понад 100 тис. Все через зміну регламенту роботи у центрах зайнятості – наш адміністратор пропонує не формально оформити допомогу по безробіттю, а пропонує вакансію. За рахунок цього ми змогли оперативно працевлаштувати близько 45% людей,– розповів Валерій Ярошенко.