fbpx
Політика
Увага!!! Звернення в суд для українців тепер коштуватиме в 100 разів дорожче

З вересня 2016 року значно зросли всі тарифи на звернення до суду для громадян нашої країни. Отже, більшість українців не зможуть задовольнити в суді навіть найпримітивніші потреби, зокрема, навіть розлучитися.

Про це повідомив Сергій Розумний для “Громадської ініціативи розумних рішень”. В організації зазначають, що, якщо в попередньому нормативному акті розмір плати за звернення до суду зв’язувався з розміром неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, який, як відомо, становить 17 гривень, то в подальшому ця величина була замінена розміром мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні становить 1450 гривень. Саме так, в 100 разів подорожчала вартість “вхідного квитка” до суду. Так само легко, необтяжливо, там де стояла цифра 0,1 (10%), була “намальована” 0,2 цифра (20%), де 0,2 (20%) – 0,4 (40%), а це замість попередніх 196 грн. – 580 грн.

Змінено також розміри плати за апеляційне, касаційне оскарження, перегляд рішень Верховним судом України. І не так, якимись “на півзаходами”, а показово, революційно. Якщо до “покращень” за апеляційне оскарження потрібно було сплатити 50% суми сплаченої при подачі позову, то тепер (увага!) 110%, за подачу касаційної скарги – 120% замість “несерйозних” 70%, а вже за звернення до Верховного суду України 130%, проти 70% минулих.

Звичайно, навіть в наведених цифрах неважко заблукати, не кажучи вже про те, що українці не можуть самостійно розібратися в нових тарифах. Більшість громадян, не знаючи чому “так”, вважають, що по-іншому не може бути, тому що так “написано”, заглядають до власної кишені і, не знайшовши коштів, відмовляються від свого основоположного права на справедливий суд.

Наприклад, за подачу заяви про роз’яснення свого рішення судом, юридична особа повинна сплатити 725 грн., А фізична особа 290 грн. Такі, з дозволу сказати, “платні консультації”, в свою чергу, обурюють людей і налаштовують проти суду, хоча суди тут ні при чому. Свідомо, чи несвідомо, у громадян культивують ненависть до самого поняття “суд”.

Важко зрозуміти, чому мінімальні ставки судового збору в майнових суперечках “стартують” з 580 грн. (Навіть, якщо сума стягнення стосується менше тисячі гривень) і чому в цьому випадку не діє тих 1% від суми позову. Щоб “не бути дріб’язковими”?

Розділ майна подружжя в будь-якому випадку не обійдеться дешевше 580 грн, а з огляду на хоча б апеляцію, то 1218 гривень, з касацією – Все 2 тисячі тридцять. І це – мінімальний розмір, що б там не ділили. . Якщо подружжя мало щастя щось нажити, то заплатять за це, відповідно – 4350 грн, а за “все задоволення” 14 355 гривень. Тому – живіть дружно і не ділите майно, тому що коли оплатіть судовий збір, ділити буде нічого.

За оскарження ухвали суду, в процесі розгляду справи можуть виноситися неодноразово – 290 грн. Навіть якщо громадянин бачить в них незаконність або порушення своїх прав, за кожним разом потрібно заплатити 290 грн і спробувати довести свою правоту. Не вдасться – гроші витрачені і ніхто нікому більше не поверне.

Читайте також: У Південній Кореї створили відбійник, який м’яко повертає авто на дорогу (відео)

Джерело.