fbpx

“Усунути” Савченко, призначити вибори: ЗМІ дізналися плани Порошенка щодо Донбасу

Українська влада в умовах секретності приготувала план внесення змін до Конституції з метою надання окупованій території Донбасу особливого статусу місцевого самоврядування, а також разом з подальшим призначенням місцевих виборів.

Про це в статті для ” Апострофа ” пише старший аналітик МЦПД Анатолій Октисюк.

За словами експерта, за інформацією з перевірених джерел, на 9 червня у Верховній Раді заплановано пакетне голосування за зміни до Конституції в частині децентралізації державної влади, а також виборче законодавство.

“Голосувати за відповідні ініціативи будуть в один день за схемою “Луценко-генпрокурор”, – пише автор.

“Якщо голосування все-таки відбудеться, то окупованому Донбасу буде надано особливий статус місцевого самоврядування та буде дано зелене світло виборам. При такому розкладі, м’яч буде на стороні Кремля, від якого зажадають виведення незаконних військових формувань і доступу до неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону “, – пояснив Октисюк.

Виходячи з того, що після прийняття подібних законопроектів вимагати від української влади зміни або узгодження їх положень з представниками “Л / ДНР” буде неможливо, Кремль робить спроби ескалації ситуації на Донбасі з метою створення неприємного фону навколо голосування і мобілізації радикалів.

Читайте також: САВЧЕНКО: В ЦЮ ВЕРХОВНУ РАДУ ЗАПУСТЯТЬ ТАКИЙ СНАРЯД, ЩО ЛЯЖЕМО ТУТ УСІ! (ВІДЕО)

Як стверджує Октисюк, у Порошенка також побоюються, що зірвати це голосування може Надія Савченко, яка є “некерованою і емоційною людиною”. “Маючи статус політичного в’язня” путінського режиму “, Савченко, як лідер громадської думки, може влаштувати демарш в сесійній залі. у зв’язку з цим, Адміністрація президента готує Надії Савченко двотижневе міжнародне турне на Захід для того, щоб тимчасово виключити її з політичного процесу “, – заявив політолог.

Крім того,” для створення видимості всенародної підтримки “7 червня в Українському домі нібито відбудуться збори депутатів всіх рівнів, які будуть представляти регіони України, в тому числі і Крим.

“За наявною інформацією, вести збори буде особисто Петро Порошенко, який оголосить про необхідність завершення реформи децентралізації, а також про врегулювання конфлікту на Донбасі. Такого роду збори повинні продемонструвати всім противникам особливого статусу Донбасу, що це рішення схвалено місцевими радами всіх рівнів і рекомендовано для остаточної легалізації в стінах парламенту “, – підкреслив Октисюк.

Читайте також: МЗС РФ ОЗВУЧИВ ВИМОГИ ЩОДО ДОНБАСУ: МІСЦЕВІ ВИБОРИ, ОСОБЛИВИЙ СТАТУС, АМНІСТІЯ ТЕРОРИСТІВ, КОНСТИТУЦІЙНА РЕФОРМА

Джерело.

You cannot copy content of this page