fbpx

Уряд планує карати українців штрафом за неповну податкову декларацію

Уряд розробляє законопроект, який зобов’яже все населення України декларувати доходи. Кабінет міністрів України ініціюватиме розгляд та ухвалення законопроекту, який зробить декларування отриманих прибутків обов’язковим для кожного громадянина нашої держави, пише 24 канал.

Багато положень цього законопроекту перебувають наразі на стадії обговорення.Дискусійним є момент відносно того, з якої суми має стартувати загальне оподаткування. Одні пропонують зробити “порогом” 500 тисяч гривень, які власник відобразить у “нульовій” декларації, інші – мільйон або два. Окрема тема для суперечок: що саме має входити в умовні 500 тисяч? Пропонується включити в цю суму вартість житла, а також – особисті заощадження та зарплату, отриману протягом року,
пише автор статті.

Як говорить член парламентського комітету з питань податкової політики Микола Фролов, “необхідно встановити мінімум, після якого громадянин України зобов’язаний брати участь в декларуванні. А якщо українець має невисокі доходи і у нього небагато нерухомості, він не зобов’язаний заповнювати декларацію. Потрібно провести широку дискусію про те, з якого порога починати декларування”. Це й справді один з ключових моментів, який багато що прояснить у намірах влади, йдеться у статті.

“А тим часом контроль за витратами українців здійснюватиметься передусім через банки. Для цього вже створено передумови, адже ще минулого року президент Петро Порошенко підписав закон про часткове розкриття банківської таємниці, а відтак Мінфін отримав доступ до інформації про депозити і банківські перекази фізичних осіб. Тепер чиновники можуть відстежити велику покупку, зроблену за допомогою банківської карти, або ж поповнення депозитного рахунку. Крім того, інформація з реєстрів дозволяє відстежувати купівлю нерухомості та автомобілів.

Читайте також:  Податок на нерухомість в Україні доведеться платити по-новому

Щодо того, яка сума, знята з рахунку для оплати товару чи послуги, має привертати увагу податківців, також тривають дискусії. Хтось пропонує стартувати зі 150 тисяч гривень, а хтось – з 50. Якщо під час перевірки громадянин зможе пояснити походження таких грошей – проблем не буде. Якщо ні – йому доведеться сплатити:

1) штраф у розмірі 10% від витраченої суми;
2) податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18%;
3) військовий збір у розмірі 1,5%”, – додає авторка.

“У цьому контексті не зрозуміло, чи не підпадають під фінансові репресії особи, які проводили збір коштів (для себе чи для рідних) на ті чи інші медичні маніпуляції. Подібна ситуація в українському суспільстві є досить розповсюдженою, тому питання актуальне. Та й взагалі – різного роду благодійництво, з чим би воно не було пов’язане – поки що ніяк не вписано у наміри уряду впровадити обов’язкове декларування”, – йдеться у матеріалі.

You cannot copy content of this page