fbpx
Політика
Український газ постачають до Криму – ЗМІ

Надлишки газу з Генічеська на Херсонщині надходять в родовище Стрілкове в Криму і іноді передається в зворотному напрямку.

Український газ поставляли до Криму з моменту його анексії і до останнього часу, пише Економічна правда з посиланням на джерело в сімферопольській компанії Чорноморнафтогаз.

У цьому місяці в Криму заявили про початок поставок газу в Генічеськ Херсонської області. Київ заперечує це, а глава Генічеської райдержадміністрації навіть записав відеозвернення до Путіна , в якому запитав його “що він курить”. Проте, в січні цього року в Генічеську заявляли, що отримують газ з Криму .

За даними видання, газ, який добували на родовищі Стрілецьке в Херсонській області, поставляли по трубопроводу в родовище Джанкойське в Криму.

Як відомо, родовище Стрілкове забезпечує кілька населених пунктів в Україні, найбільшим є Генічеськ. Надлишок, який залишається після задоволення потреб цих пунктів і поставляється в Крим, в Глібовське підземне сховище.

Читайте також: НОВА ВАРТІСТЬ ГАЗУ ШОКУЄ УКРАЇНЦІВ

Зрідка газ піднімається з Глібівки і передається в зворотному напрямку – на Арабатську стрілку. Ці поставки здійснюються рідше – тільки в піковий (зимовий) період попиту на газ в Генічеську.

Постачальником газу з української сторони в Крим є Чао Пласт , яке контролюється колишнім нардепом Олександром Онищенком.

Постачальником з боку Криму – Чорноморнафтогаз , яке контролює Росія.

Джерело.