fbpx

Українська влада очищена на 98%, – глава департаменту люстрації

Люстраційна перевірка у вищих органах влади проводилася децентралізовано. Голова департаменту з питань люстрації міністерства юстиції України Анастасія Задорожна заявила, що українська влада очищена від осіб, причетних до порушень прав людини в роки правління Віктора Януковича, на 98%. Про це вона розповіла в інтерв’ю для DW.

“Люстраційна перевірка у вищих органах влади проводилася децентралізовано. Генпрокуратура, МВС, СБУ, міноборони, суди, мін’юст – всі державні органи і органи місцевого самоврядування повинні були самостійно перевірити своїх працівників”, – заявила Задорожна.

За її словами, з моменту вступу в силу закону “Про очищення влади”, прийнятого в жовтні 2014 року і більш відомого як закон про люстрацію, надавалося 10 днів на перевірку особистих справ співробітників на відповідність критеріям закону про люстрацію. Так, тих, хто потрапляв під статтю – звільняли. Іноді люди самостійно писали заяви на звільнення. Потім ці держструктури і органи самоврядування проводили ще й свої внутрішні перевірки.

Читайте також: Юна головна люстраторка України: чим живе та які фото публікує чиновниця

“Вже останньою була інспекція результатів люстрації нашим департаментом. Можу сказати, що влада очищена на 98 відсотків”, – резюмувала Задорожна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що переможцем конкурсу на посаду глави департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України стала Анастасія Задорожна з результатом у 19,05 бали.

Джерело.

You cannot copy content of this page