fbpx
Політика
Україна має повернути кошти, втрачені через корупцію посадовців — МВФ

Місія міжнародного валютного фонду за підсумками роботи в Києві, вимагає від України активізувати боротьбу з корупцією, зокрема у питанні притягнення до відповідальності високопоставлених корумпованих чиновників.

Про це йдеться у звіті місії.

«Попри досягнуті успіхи у створенні нових інституцій, у тому числі Національного антикорупційного бюро України, і системи електронного декларування активів високопосадовців, що стала важливим кроком, необхідні конкретні результати у притягненні до відповідальності і засудженні корумпованих чиновників високого рівня і поверненні доходів, отриманих в результаті корупційних дій», — заявили в МВФ.

Відзначається, що економіка країни поступово показує ознаки відновлення: інфляцію успішно знижено, обсяги міжнародних резервів центрального банку значно зросли, і очікується, що в 2016 році зростання становитиме 11⁄2 відсотки, а в 2017 році сягне приблизно 21⁄2 відсотків.

Однак, потужність і тривалість відновлення залежить від реформ «на підтримку переходу України до розвиненої ринкової економіки».

«ВВП на душу населення (за паритетом купівельної здатності) в Україні залишається дуже низьким – лише 20 відсотків від середнього показника для ЄС і другим найнижчим показником серед усіх країн Центральної та Східної Європи. Для відновлення втрачених позицій і покращення рівня життя потрібне пришвидшено стале і всеосяжне зростання», — повідомляють представники місії.

Представники МВФ вважають необхідним надати Україні додатковий час для виконання програми.

«Попри гарні успіхи, владі потрібен додатковий час для реалізації напрямків політики з метою забезпечення середньострокової податково-бюджетної сталості, в тому числі прийняття Бюджету на 2017 рік відповідно до цільових показників програми, забезпечення фінансової стабільності, а також подолання корупції. Дискусії стосовно цих напрямків продовжаться далі», — йдеться у повідомленні.

Відзначимо, що місія Міжнародного валютного фонду під керівництвом Рона ван Рудена працювала у Києві в період 3-17 листопада для початку дискусій в межах третього перегляду програми економічних реформ влади країни за програмою розширеного фінансування.

Читайте також: Німець заробив 44 тис. євро, здаючи одну і ту ж пляшку

Джерело.