fbpx

Угорщина закликає Мoскву об’єднати зусилля, щоб натиснути на Київ через прийнятий Україною закон про освіту

Заступник голови комітету з міжнародних справ парламенту Угорщини Мартон Генгеші закликав Мoскву і Будапешт об’єднати зусилля, щоб натиснути на Київ через прийнятий Україною закон про освіту, який нібито пригнічує права нацменшин.

Про це повідомляє “Обозреватель” з посиланням на РІА Новини.

Генгеші також запропонував усім країнам, вихідці з яких живуть в Україні, об’єднатися. Метою називається “форсоване перетворення України в мононаціональну державу”.

“Ми надаємо вплив, який можемо, але поки його явно недостатньо. На превеликий жаль, міжнародне співтовариство мовчить з цього питання. Нас дивує, що ніяк не реагує Євросоюз, звичайно дуже активний в тому, що стосується захисту прав. Хіба це не приклад застосування подвійних стандартів? Реакція США, на наш погляд, просто ганебна. У своєму комюнікі американське посольство в Києві схвалило цей закон”, – зазначив він.

Читайте також: “Майбутнє пишуть угорською мовою”: Угорщина запропонувала нове рішення мовного питання

“Зараз наше завдання таке – умовляти сусідні країни, зокрема Pосію, діяти спільно, виступити зі спільною декларацією, об’єднавшись, тиснути на Україну”, – додав Генгеші.

Політик при цьому нагадав, що Угорщина має ефективний інструмент впливу на Україну: правом вето при переговорах про вступ до Євросоюзу.

“Ми можемо заморозити діалог на будь-якому етапі, і я дуже сподіваюся, що зробимо це, якщо Київ не дасть задній хід”, – попереджає заступник голови комітету.

You cannot copy content of this page