fbpx

Угорщина припиняє міжнародну підтримку України: заява

Міністр закордонних справ Угорщини Пейтер Сійярто викликав уМЗС українського посла й віддав розпорядження угорським дипломатам призупинити підтримку України в міжнародних організаціях, передає видання “Новое Время”.

Прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер повідомив, що причиною такого рішення стала реформа освіти в Україні. На думку Будапешта, вона “унеможливлює отримання нацменшинами України, включно з 150-тисячною угорською нацменшиною, освіти на рідній мові”.

“Сийярто розпорядився, щоб угорські дипломати не підтримували жодної української ініціативи в міжнародних організаціях, а також, що Угорщина відтепер не буде підтримувати важливі для України рішення. На всіх форумах ООН, ОБСЄ та Європейського союзу Будапешт буде ставити питання про внесення поправок у мовну статтю закону України про освіту “, – заявив Менцер.

Він також зазначив, що коли глава МЗС Угорщини Пейтер Сийярто висловив своє невдоволення реформою освіти в Україні, то його колега Павло Клімкін відреагував на це “неприйнятно”, передає Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, 5 вересня народні депутати 255 голосами підтримали освітню реформу. Ключовими її нововведеннями стала 12-річна школа і підвищення зарплат вчителям. Для учнів і батьків вона означає, що середня освіта в Україні з новим законодавством має бути спрямована на формування сучасних умінь у дітей.

Читайте також:  “Україна вдаpила Угорщину в спину”: Угорщина та Румунія виступили із гострою критикою освітньої реформи

Варто зазначити, що компроміс про мову викладання для нацменшин став одним з найбільш конфліктних пунктів освітньої реформи. Таке визначення дала міністр освіти України Лілія Гриневич.

Урядовий портал Угорщини опублікував заяву, в якій говориться про негативні аспекти реформи освіти, яка повинна пройти в Україні.

Бухарест також висловив стурбованість окремими пунктами освітньої реформи в Україні.

You cannot copy content of this page