fbpx

“Україна вдаpила Угорщину в спину”: Угорщина та Румунія виступили із гострою критикою освітньої реформи

Прийнятий напередодні новий закон “Про освіту” викликав незадоволення в сусідніх країнах, зокрема, уряд Угорщини вже висловив рішучий протест. Щодо цього ж закону висловила стурбованість і Румунія.

Про це повідомляє “Уніан” із посиланням на заяву глави МЗС Угорщини на урядовому порталі країни та заяву МЗС Румунії, передає 24 канал.

5 вересня Верховна Рада, нагадаємо, проголосувала за 12-річне навчання в школі з 2018 року. Також нардепи схвалили підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до 4 прожиткових мінімумів до 2023 року.

“Україна вдарила Угорщину в спину, внісши поправки в закон про освіту, який сильно порушує права угорської меншини”, – сказав міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіджарто.

Читайте також: 12-річна школа та бакалаврат 3 роки: як зміниться освіта після реформи

“Ми вважаємо ганебним, що зміни (до закону) сильно порушують права угорської меншини, і ганебно, що країна, яка прагне розвивати дедалі тісніші відносини з Європейським Союзом, прийняла рішення, яке повністю суперечить європейським цінностям. Неприпустимо, що Україна позбавила угорців права здобувати освіту рідною мовою в школах і університетах, та залишила їм можливість зробити це в дитячих садках і початкових класах”, – сказав міністр закордонних справ Угорщини.

“Міністерство закордонних справ (Румунії) стурбоване прийнятим 5 вересня Верховною Радою законом про освіту, зокрема, статтею 7, яка стосується навчання мовами національних меншин”, – заявили у свою чергу в МЗС Румунії.

Там нагадали, що відповідно до Конвенції про захист нацменшин, держава повинна визнавати право представника нацменшин на навчання рідною мовою. Відзначається, що це питання під час візиту до Києва наступного тижня підніме державний секретар Румунії Віктор Микула.

You cannot copy content of this page