fbpx
Політика
У Великобританії хочуть забрати паспорт у дружини сирійського президента Асада

Асма Асад в соцмережах виправдовує дії свого чоловіка. Британський парламент розгляне питання про можливе позбавлення громадянства Великобританії дружини президента Сирії Башара Асада Асми Асад. Проблему підняла група депутатів Палати громад від партії “Ліберальні демократи”. “Якщо Асма продовжить захищати смертоносні дії режиму Асада, британський уряд буде зобов’язаний позбавити її громадянства або довести, що її дії не завдають серйозного збитку основним інтересам Сполученого Королівства”, – йдеться в листі депутатів до МВС Великобританії, пише DW з посиланням на газету The Telegraph.

МВС має право позбавити Асму Асад британського громадянства, якщо воно вважатиме, що це рішення буде сприяти суспільному благу, відзначає видання.

“Настав час чинити тиск на Асада будь-якими способами, в тому числі, через таких людей, як місіс Асад, яка точно так само є частиною пропагандистської машини, що здійснює військові злочини”, – заявив в інтерв’ю газеті Sunday Times депутат від Консервативної партії, член комітету з міжнародних відносин Палати громад Надім Захаві.

Як зазначає The Telegraph, у Асми Асад є офіційні аккаунти в, щонайменше, трьох соцмережах. На своїх сторінках в Instagram, Facebook і Telegram, які налічують в сумі понад 500 тисяч підпісників, вона критикує політику країн, які не підтримують режим Асада в Сирії.

Так, американський удар по базі ВПС у Сирії Астма Асад назвала “безвідповідальним вчинком, що свідчить про недалекоглядність, вузький горизонт, політичну і військову сліпоту і наївне здійснення запеклої та брехливої пропагандистської кампанії”.

Асма Асад народилася в Лондоні в родині вихідців з Сирії. Зробила кар’єру в банківській сфері. У 2000 році вона переїхала в Сирію і вийшла заміж за Башара Асада.

Читайте також: Асад з Путіним попалися! У соцмережі ажіотаж через викривальне фото з Сирії

Раніше повідомлялося, що американський президент Дональд Трамп розкритикував Росію за підтримку Башара Асада, зазначивши, що якби РФ не підтримала сирійського диктатора, то зараз не було б проблем. Крім того, Трамп назвав сирійського лідера “твариною”.

Нагадаємо, 7 квітня з військових кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії в провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб. Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті 72 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.

Джерело.