fbpx
Політика
У вас є борги, тепер про це дізнаються усі. В Україні запрацював Єдиний реєстр боржників

Міністерство юстиції запустило роботу Єдиного реєстру боржників, проти яких порушено відповідне виконавче провадження, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

«5 січня цього року набрали чинності положення Закону «Про виконавче провадження», якими передбачено запуск Єдиного реєстру боржників. До цього реєстру вносяться дані про громадян та компанії, які відповідно до рішень суду визнані боржниками і стосовно яких порушено відповідне виконавче провадження», – йдеться в повідомленні.

У Мін’юсті зазначили, що Реєстр є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та створений з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників.

Згідно з чинним законодавством, виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження зобов’язаний внести до вказаного реєстру відомості щодо боржників, які мають зобов’язання перед фізичними чи юридичними особами за судовими рішеннями та рішеннями інших органів.

У Єдиному реєстрі боржників міститиметься інформація щодо боржників, відносно яких виконавчі провадження зареєстровані в системі після запуску даного реєстру.

Водночас, у міністерстві розповіли, що до Реєстру не вносять дані про боржників, які є державними органами, органами місцевого самоврядування; які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше 3 місяців та за рішенням немайнового характеру.

За посиланням на реєстр можна перейти ТУТ.

Читайте також: Реєструватись по-новому: важливі зміни у процедурі реєстрації місця проживання

Джерело.

facebook