fbpx
Політика
У ЦВК переймаються, що грошей на вибори не вистачає

Центральна виборча комісія стверджує, що не має достатніх коштів на проведення проміжних виборів народних депутатів, які заплановані на 17 липня
Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на ЦВК.

“Для підготовки та проведення проміжних виборів необхідно 32 млн 167 тис. 600 гривень. Однак Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” обсяг коштів за бюджетною програмою “Проведення виборів народних депутатів України” встановлено в сумі 19 млн 667 тис. 600 гривень, що є недостатнім для забезпечення належної підготовки проведення вказаних виборів. З метою забезпечення належного фінансування підготовки та проведення цих виборів Комісія своїми постановами від 20 травня 2016 року № 122 та від 17 червня 2016 року № 214 звернулась до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків Державного бюджету України на 2016 рік за вказаною бюджетною програмою. Проте станом на сьогодні питання виділення необхідних коштів не вирішено”, – зазначили у комісії.

У ЦВК нагадали, що затвердили частину обсягу коштів бюджету за зазначеною програмою, необхідних на підготовку і проведення проміжних виборів 17 липня, із яких видатки окружних та дільничних виборчих комісій становлять 15 млн 969 тис 300 грн, або лише 57,5% їх загальної потреби.

На зазначену суму затверджено єдині кошториси видатків ОВК ОВО № 23, 27, 85, 114, 151, 183 та 206, у яких видатки ДВК враховано лише частково.

Окрім того, відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” для проведення проміжних виборів народних депутатів України 17 липня 2016 року не пізніш як за п’ятнадцять днів до дня голосування, тобто до 1 липня 2016 року відповідними ОВК мають бути утворені дільничні виборчі комісії.

“Таким чином, відсутність коштів на оплату праці членів ДВК у день голосування і в дні встановлення підсумків голосування може негативно вплинути на належну організацію роботи виборчих комісій”, – зазначають у ЦВК.

Читайте також:  НАТО не в силах захистити Прибалтику – генерал США

У комісії додали, що залишок нерозподілених коштів за бюджетною програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” становить 7 млн 355 тис. 100 гривень.

ЦВК внесла на розгляд Кабміну пропозиції щодо перерозподілу бюджетних призначень за цими програмами.

Джерело.