fbpx
Політика
У Парламенті збирають підписи за позбавлення мандатів депутатів від ОПЗЖ

У Верховній Раді розпочали збір підписів за позбавлення повноважень народних депутатів – представників забороненої партії “ОПЗЖ”.

Наразі свої підписи поставили вже близько 50 нардепів.

“У Верховній Раді розпочато збір підписів за позбавлення повноважень народних депутатів представників забороненої ОПЗЖ.

За словами народного депутата Олега Дунди, він отримав формальну відмову від спікера парламенту Руслана Стефанчука щодо проведення позачергової сесії для позбавлення мандатів депутатів всіх рівнів від заборонених партій.

У своїй відповіді Стефанчук мотивує відмову тим, що через воєнний стан “робота впродовж сьомої і восьмої сесій триває у режимі єдиних пленарних засідань”.

Наразі під зверненням про внесення питання позбавлення мандату представників ОПЗЖ до порядку денного наступної сесії зібрано близько 50 підписів народних депутатів. Збір підписів триває”, – про це повідомляє «Рух Чесний».

Рішення про заборону ОПЗЖ ухвалили на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах деструктивної діяльності партії, зібрані СБУ у відповідь на загрози національній безпеці.

У вересні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу партії ОПЗЖ і в такий спосіб остаточно заборонив її діяльність.

У листопаді народний депутат Олексій Гончаренко подав електронну петицію про позбавлення мандатів усіх депутатів від ОПЗЖ у Верховній Раді.

Відповідаючи на ініціативу, президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням розглянути цю петицію.

You cannot copy content of this page