fbpx

У МЗС пояснили, як вердикт суду ООН у Гаазі вдарить по Росії

Рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі стане серйозним випробуванням для Росії. Про це розповіла заступник міністра закордонних справ із питань євроінтеграції Олена Зеркаль в інтерв’ю ZN.ua.

“Перш за все, рішення МС ООН мають особливу природу. З ними не ходять до виконавчої служби. Рішення знімає питання про те, чи повинна щось зробити Росія чи ні. Повинна. Тому на засіданнях Ради Безпеки ООН ми кожен раз будемо вимагати звіту про те, як Росія виконує обов’язкове для всіх рішення Міжнародного суду ООН. Це змінює саму манеру спілкування з Росією. Крім того, ніхто не заважає нам додатково звернутися в МС ООН, щоб він посилив заходи у зв’язку з тим, що РФ не дотримується рішення суду”, – пояснила Зеркаль.

За її словами, Росія не зможе просто ігнорувати вердикт суду, незважаючи на те, що міжнародне право не так розвинене, як кримінальне.

Читайте також: Над Україною нависла загроза хімічної катастрофи

“Порівняно з іншими галузями права, міжнародне право ще дитина, яка розвивається. І питання контролю над повнотою виконання рішень саме на часі для міжнародного права загалом. Навіть у цьому процесі ми бачимо, скільки юридичних питань поставлено перед судом, який буде займатися трактуванням застосування конвенцій. І вперше – Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму”, – говорить Зекаль.

Вердикт переводить питання з політичної площини в площину правову, наголошує заступник міністра.

“І вже цей факт змінює всю дипломатичну роботу. Росія усвідомлює це. Бути підзвітним за виконання угоди – це серйозне випробування для Росії”, – додала вона.

Джерело.

You cannot copy content of this page