fbpx
Події
Над Україною нависла загроза хімічної катастрофи

Спеціальний доповідач ООН з питання про небезпечні речовини Баскут Тунджак попередив, що на сході України великий ризик витоку хімікатів, що загрожує катастрофічними наслідками для здоров’я місцевого населення і навколишнього середовища. Про це повідомляє Центр новин ООН.

“Баскут Тунджак, один із спецдоповідачів Ради ООН з прав людини, нагадав, що на Донбасі розташовані великі хімічні і промислові заводи. Збройні зіткнення відбуваються в містах у безпосередній близькості від цих промислових підприємств”, – йдеться в повідомленні.

За його словами, 24 лютого було обстріляно будівлю, в якій зберігалося сім тонн хлору. Контейнери з газом не постраждали, але в разі пошкодження тільки одного з них могли загинути всі, хто перебував у радіусі 200 метрів. А якби пошкодження були б більшими, то довелося б протягом доби евакуювати всіх жителів на відстані до 7,4 км, зазначив Тунджак.

Експерт ООН закликав сторони конфлікту враховувати цивільний характер об’єктів такої інфраструктури і систем подачі води. Він заявив, що прилеглі до цієї інфраструктури території необхідно «демілітаризувати».
Спеціальний доповідач рекомендував забезпечити працівників служб водопостачання, у тому числі в районах, які непідконтрольні уряду, відповідною екіпіровкою і устаткуванням на випадок пошкодження складів з хлором. Тоді ці фахівці зможуть не лише вижити, але і вжити заходи, направлені на порятунок місцевих жителів.

Читайте також: “Гнійник назрів і лопається”: у Порошенка відреагували на бійку ветерана АТО та генерала

В Управлінні ООН з координації гуманітарних питань вже попереджали про можливість хімічного зараження на сході України.

Джерело.