fbpx
Політика
У Молдовських селах місцеві масово підписують декларації про об’єднання з Румунією

У Молдові мер села Сесень Каларашського району та місцеві радники прийняли символічну декларацію про об’єднання з Румунією.

Про це повідомляє, пише “ТСН“.

“На підставі міжнародного права та раніше підписаних конвенцій вимагаємо повернення румунських територій, незаконно приєднаних колишнім СРСР внаслідок пакту Ріббентропа-Молотова від імені двох злочинців Сталіна та Гітлера”, – йдеться у декларації, адресованій президенту та парламенту Румунії.

Кампанію прийняття символічних заяв про об’єднання з Румунією організувала унiонiстська громадянська платформа Acţіunea 2012.

Ініціатори проекту планують, що 2018-го, у рік сторіччя об’єднання Румунії, аналогічне рішення приймуть у ста населених пунктах.

Раніше декларацію підписали місцеві радники ще дев’яти сіл: Паркова Єдинецького району, Фештеліца Штефан-Водського району, Готешть Кантемірського району, Оплач Каушанського району, Улму, Бардар, Нові Русешти, Пугой і Весієнь Яловенського району.

Нагадаємо, що президент Молдови Ігор Додон розпорядився скликати Вищу рада безпеки, щоб обговорити прийняту в молдовських селах декларацію про об’єднання з Румунією і підпал прапора Молдови на площі Великих національних зборів у Кишиневі.