fbpx
Політика
“У кожного пенсіонера вкрали мінімум 600 грн”: Тягнибок висловився про пенсійну реформу

Народні депутати від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” не підтримали пенсійну реформу. Про це написав лідер “Свободи” Олег Тягнибок у блозі на “Українській правді“.

“Наприкінці 2012-го мінімальна пенсія сягала 856 грн. Відтоді й по червень 2017 року інфляція становила 125,55%. Тому, відповідно до чинного законодавства, мінімальна пенсія зараз мала бути 1930,3 грн, а середня, яка дорівнює 1,5 мінімальним пенсіям, – 2895,42 грн. Водночас сьогодні розмір мінімальної пенсії – 1312 грн. Тобто невиконання чинного законодавства урядом дозволило вкрасти в кожного пенсіонера щонайменше 600 грн”, – зазначив Тягнибок.

Він наголосив, що пенсії потрібно збільшувати за рахунок ліквідації офшорних схем виведення капіталів та уникнення сплати податків олігархами, запровадження воєнного податку з олігархів, ліквідації приватних монополій, запровадження прогресивного оподаткування. Осучаснення пенсій лідер “Свободи” назвав неправдивим.

“До сьогодні кожен рік роботи при розрахунку пенсії множать на коефіцієнт страхового стажу – 1,35. Верховна Рада ж знизила коефіцієнт до 1,00. І це зниження значно відіб’ється на пенсії. Наприклад, для майбутніх пенсіонерів із трудовим стажем 35 років пенсія мала розраховуватися в розмірі 35×1,35 = 47,25% від зарплати. Після сьогоднішнього голосування пенсія становитиме 35×1=35% від зарплати”, – додав Тягнибок.

Читайте також: Які пенсії будуть отримувати українці, та кому не вигідне “осучаснення”

Крім того, відбувається “закамуфльоване підвищення пенсійного віку”, констатує політик.

“На початку реформи мінімальний страховий стаж становитиме 25 років (зараз – 15 років), але поступово його буде підвищено до 35 років. Таким чином, без наявності мінімального трудового стажу українці зможуть отримувати пенсію лише з 63 років, а далі – взагалі тільки з 65 років. Це порушення конституційного права на пенсійне забезпечення й, по суті, є підвищенням пенсійного віку”, – пояснив він.