fbpx

У ДФС роз’яснили, які пенсії звільнили від податку з 1 липня

З 1 липня 2016 року в Україні звільнені від оподаткування пенсії, які не перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року для непрацездатних осіб. У 2016 році ця сума становить 10 740 гривень.

Про це розповів директор департаменту податків і зборів із фізичних осіб Державної фіскальної служби Павло Дроняк, повідомляє прес-служба відомства.

Такі зміни введені у зв’язку з набранням чинності Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій”.

“Податком на доходи фізичних осіб і військовим збором не обкладаються суми пенсій (включаючи суму їхньої індексації, нараховану відповідно до закону), розмір яких не перевищує в розрахунку на місяць 10 740 гривень. Якщо ж громадянин отримує пенсію, що перевищує встановлену норму, то сума перевищення буде обкладатися податком за ставкою 18% і 1,5% відповідно”, – зазначив Дроняк.

Читайте також: Пенсійні туристи: Пенсіонерка заступається за “ЛНР” в черзі за українською пенсією (відео)

При цьому він пояснив, що податком не обкладатимуться також пенсії, що отримують учасники бойових дій, інваліди війни та особи, на яких поширюється дія статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту”.

У зв’язку з нововведеннями в ДФС до кінця 2016 року очікують надходження податку на доходи фізичних осіб від оподаткування пенсій у розмірі майже 36 млн гривень.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада звільнила від сплати податку пенсії до 10 747 грн 2 червня 2016 року. За відповідне рішення проголосували 274 народні депутати.

Читайте також: Спеціалісти пояснили, за яких обставин пенсіонерам можна розраховувати на індексацію пенсії

Джерело.

You cannot copy content of this page