fbpx
Політика
У “Держдумі” РФ хочуть денонсувати договір з Україною щодо визнання кордонів

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною вимагає денонсації щодо визнання територіальних меж країн.

Про це заявив перший заступник голови комітету незаконно обраної Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками, депутат партії “Єдина Росія” Костянтин Затулін, пишуть “РИА Новости”.

“Наше трактування договору полягає в тому, що, звичайно, наше визнання, зроблене в цьому договорі, кордонів взаємопов’язане з темою договору: дружба, співпраця і партнерство. Тобто – немає дружби, співпраці і партнерства, по ідеї, виникає привід до того, щоб сказати: “Значить, треба всі питання вирішувати заново, в тому числі і питання щодо кордонів”.

Тому особисто я буду пропонувати і пропоную вже, що нам потрібно, принаймні, в частині цього договору, його денонсувати – в частині, що стосується статті другої, а саме визнання кордонів”, – наголосив він.

За словами Затуліна, договір є “односторонньо вигідним” Україні.

“Підписавши цей договір, Росія 1997-го, а потім під час ратифікації 1999 року підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України. “(Представники Росії. – прим. ред.) говорили, що робити цього не можна, що, навіть якщо ми на це згодні, потрібно обумовити це набагато більш конкретними умовами, чого в договорі немає”, – зазначив він.

Джерело.