fbpx
Політика
Ціну на електроенергію в Україні вирішили збільшити замість планованого зниження

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), має намір з 1 квітня 2017 року збільшити оптову ринкову ціну на електроенергію на 1% замість раніше затвердженого зниження на 5,8%.

Про це йдеться в проекті рішення, опублікованому на сайті комісії.

Згідно з документом, ОРЦ на II-IV квартали планується затвердити в розмірі 1354,98 грн / МВт-год (без ПДВ).

Необхідність збільшення ціни, як стверджує глава НКРЕКП Дмитро Вовк, пов’язана з необхідністю забезпечення стабільної роботи української енергосистеми. Для цього планується закупівля енергетичного вугілля за кордоном.

“Безсумнівним на сьогодні є дефіцит вугілля (так і природного газу) і його потреба купувати за кордоном з ціною до US$100/т та ще актуальнішим доведення власного видобутку до потреб країни, що не може бути безкоштовним, як і «газ українського видобутку»”, – написав Вовк у своєму Facebook.

У проекті рішення комісії йдеться, що прогнозний баланс електроенергії на 2017 рік, затверджений 3 березня, передбачає споживання ТЕС і ТЕЦ країни 26 млн 541,6 тис. Тонн вугілля. Імпорт вугілля в поточному році очікується в обсязі 5,6 млн тонн, в т.ч. в II-IV кварталах – 5,302 млн т.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗРІС ТАРИФ НА ЕЛЕКТРИКУ ДЛЯ БІЗНЕСУ

Джерело.