fbpx

“Цей розіграш може стати – останнім”: у США можуть скасувати розіграш грін-карти (відео)

У США триває лотерея, приз у якій – статус жителя і право на роботу. Щорічно Штати видають 50 тисяч таких дозволів. Цей розіграш може стати – останнім. Адже Дональд Трамп заявляв, що хоче скасувати грін-карту. Кореспонденти “Сегодня” зустрілися з тими, хто залишив батьківщину заради американської мрії і тими, хто довів – щасливим і успішним можна стати і вдома.

Христина з Дрогобича виграла грін-карту чотири роки тому. Згадує – щоб переїхати в США, збирала купу документів і збирала гроші. На перші роки життя в Америці пішли всі заощадження – 15 тисяч доларів.

“Рент квартири в середньому – дві з половиною тисячі у місяць. І додатково у тебе дуже багато різних витрат”, – розповідає Христина Модріцкая.

Полтавчанину Максиму вистачило і трьох тисяч – 12 років тому йому, ще студенту, теж пощастило в лотереї, і з роботою, яку знайшов відразу по приїзді.

Читайте також: “Мітинги тут ні при чому”: у Порошенка пояснили причину великої кількості нацгвардійців у центрі Києва

“Я почав ходити по ресторанах, заходив в кожні двері – так і так мовляв, у мене є досвід, шукаю роботу в ресторані. Приходь – день спробуєш, попрацюєш, сподобається – ми тебе залишимо”, – згадує Максим Шиян. Незабаром офіціант став менеджером зі збуту. Купив квартиру. “Я сподіваюся скоро у мене буде будинок. І це вже буде – набагато глобальніше”, – додає він.

Але в цьому році лотерея може стати останньою. У конгресі чекає розгляду законопроект про скасування розіграшу грін-карти. Це ініціатива Дональда Трампа. Він упевнений – в країну варто пускати не випадкових людей, а потрібних. У числі вимог – гарна англійська і “потрібна” в Америці професія.

П’ять років тому Ніна з Одеси була менеджером зі збуту, коли виграла вид на проживання в США. “Це не рідкісна якась професія. Це не вчений, це не лікар вузьких галузей. Мені здається, я б не пройшла. З англійською – так, з професією – ні”, – розповідає Ніна Борисова.

А киянин Роман підходить за всіма параметрами. Успішний айтішник з відмінним знанням англійської не раз отримував пропозиції працювати в Штатах. Але вирішив не залишати батьківщину.

“Мені комфортно живеться в Україні. Але Україна, вона дуже різна. Тобто для ай-ти фахівця зараз хороші умови. У фінансовому плані зараз в Україні вигідніше, ніж у Європі”, – вважає Роман.

За даними посольства США в Україні, щороку в лотереї бере участь до мільйона українців. Але переможців – не більш як 5 тисяч.

You cannot copy content of this page