fbpx
Політика
“Це найстрaхітливіше місце, де я був” – журналіст розповів про інтерв’ю з Кадировим

Столиця республіки Чечня – найcтрахітливіше місце, де я був. Так після інтерв’ю із Рамзаном Кадировим у Грозному сказав журналіст американського каналу НВО Девід Скотт.

Зустріч з Кадировим він назвав “одночасно жaхaючою та приголомшливою”. Скотт зізнався, що у товаристві Кадирова було дуже непросто і під час інтерв’ю він сильно нервував. Оскільки влада Чечні дуже серйозно ставиться до того, що пишуть про регіон, а сам Кадиров “уміє розправлятися зі своїми критиками” як у Росії, так і за кордоном.

“Це поліцейська держава. Стати жeртвoю вуличного злочинця ти не боїшся, проте повітря там буквально наелектризоване. До того ж завжди є ймовірність тeрaкту. Але головний стрaх – розсердити господаря цієї землі”, – сказав журналіст.

Зазначив, що образ Кадирова, з якого глузують на Заході, не відповідає дійсності. А сам голова Чечні не видається маріонеточним блазнем Кремля.

“Поспілкувавшись з ним в його лігві, я побачив, що ця людина абсолютно точно знає, що робить, чого хоче. Він готовий платити данину диявoлу, якщо це необхідно. Він практично заново вибудував Грозний, який 15 років тому лежав у руїнах, і зміг прогнати з нього повстанців”.

Журналіст також наголосив, що жителі Чечні живуть під владою диктатора, тому що бояться повернення війни.

“За безпеку чеченці дорого платять. Це суспільство бійців, яке тримається виключно на силі диктатора, в такому суспільстві немає місця інакомисленню. Не важливо, йдеться про політичних опонентів, дисидентів, журналістів або гoмocекcyaлiв, – нікому з них немає місця в республіці Рамзана Кадирова”, – підсумував Скотт.

Читайте також: Резонансне yбивcтвo 17-річного школяра за прапор України: мати звернулася до влади за допомогою

Джерело.